Одним із найбільших трендів останніх років є свідоме споживання. Багато речників модної індустрії переконані, що ця тенденція протримається ще довго або ж взаглі не зникне. Отож, зараз найкращий час, аби задуматися над формуванням якісної капсули. Адже капусльний гаредероб не тільки допомгає виглядати стильно, не купуючи зайвих речей, а й допомагає розбудовувати екоспільноту. Отже, розбираємося, що таке капсула та як її сформувати.
Перший етап
Стереотипно вважається, що проблема "немає, що вдіти" - це лише жіноче питання. Стилісти Andreas Moskin категорично не згідні із цим твердженням. Як показує практика чоловіки набагато частіше прагнуть стоврити універсальний стильний гардероб. Для того, щоб розв'язати цю проблему та завжди знати, що у вас є база стильних луків, існує просте рішення. У цьому гайді стилісти Andreas Moskin зібрали найдієвіші поради для створення базової капсули.
Капсула - це набір речей, який зазвичай складається із 10-15 комплектів одягу. Такої кількості зазвичай має вистачити на усі 4 сезони.
Що не входить в капсулу?
Верхній одяг
Аксесуари
Сумки
Взуття
Питання для побудови якісної капсули
Як часто ви пересуваєтесь на автомобілі? Чи багато ходите пішки?
В якому одязі вам найзручніше проводити свій день?
Чи потрібен вам спеціальний одяг на роботу?
Який у вас кольоротип? Які кольори вам найбільше подобаються?
Як ви проводите вихідні? Це активні заняття чи спокійний відпочинок?
Скільки часу проводите на роботі?
*Лише відповівши на ці запитання можна рухатися далі у формуванні капсули.
Другий етап
На цьому етапі важливо чітко проранжувати свій актуальний гардероб. Розділіть свій гардероб на чотири умовні категорії. Найкраще зробити це не подумки, а фізично розкласти усе на такі категорії:
Актуальний гардероб (виберіть те, що виносите зараз)
Сезонний гардероб (те, що ви обираєте при зміні сезону, проте таку категорію речей потрібно перевіряти постійно)
Пошкоджений одяг (виберіть одяг, який потребує ремонту. Те, що ви точно плануєте одягати, але зараз воно в неналежному стані)
Зайві речі (одяг, який ви уже не плануєте носити або який вам більше не подобається)
Завершальний етап
Після розподілу на категорії, розкладіть речі, що залишаються у вас і спробуйте скласти з них образи. Проаналізуйте чого вам не вистачає та складіть список. Також у процесі аналізу ще раз зверність увагу на елементи гардеробу, які лише ускладнюють завдання. Уявімо ситуацію, коли ви купили светр, з яким ви нічого не можете скомпонувати. Тоді поставте собі чітке запитання, чи виходить зробити стилізацію. Якщо не виходить, віддавайте светр та не жалкуйте. Це зайвий баласт вашого гардеробу.