ANDREAS MOSKIN

Благодійна колекція

Andreas Moskin

Збираємо 1 млн. грн на відбудову шкіл та облаштування укриттів через UNITED24.


Збір коштів
Наша мета - зібрати мільйон гривень з продажу колекції на відбудову шкіл та облаштування укриттів через UNITED24.
Символізм
Кожен костюм колекції символізує окремий регіон України. Для цього ми створили унікальні підклади наших костюмів.
Цінність
Цією колекцією ми вкотре хочемо наголости на цінності нашої єдності у непростий час. Від Галичини до Донбасу - ми єдині.
Ми довго думали, як транслювати цінність кожного регіону так, щоб це було зрозуміло та відповідало б естетиці бренду. Відтак вирішили створити унікальні підклади для кожного костюма, занурившись в регіональну історію та культуру.
— Андрій Моськін та Андреас Білоус
Унікальний аксесуар ТРИЗУБ, виготовлений із ворожих гільз
Виготовляючи цю річ із ворожих гільз, ми в прямому й переносному сенсах переплавляємо артефакти війни на символи нашої перемоги. Це історія про нашу вроджену потребу миру, незалежності й злагоди.

Дизайн виробу натхненний офіційними символами президентської влади. В основі - мініатюрна копія президентської булави. Ажурне обрамлення брошки натхненне елементами із президентського стяга - це рослинний орнамент, який нагадує листя та плоди калини.

Над дизайном і мастер-моделлю брошки майстри працювали близько двох місяців. На виробництво однієї брошки потрібно щонайменше дві ворожі гільзи. Ми не використовували додаткового металу у сплаві, тобто кожен аксесуар - винятково із розплавленої латуні з гільзи.

Аксесуар доступний також у форматі підвіски.
Придбати
У дизайні підкладу костюма "Галичина" ми використали один із найстаріших символів регіону - лева, який зображений ще на гербі Галицько-Волинського князівства ХІІ ст. Також у дизайні присутні елементи регіональної вишивки. Поєднання рослинних мотивів, геометризм та двоколірність властиві галицьким майстрам та майстринями.
У центрі дизайну - графічне зображення Ханського палацу у Бахчисараї, найвизначнішої пам'ятки кримськотатарської архітектури. Палац обрамлений іншим культурним надбанням киримли - унікальним орнаментом орьнек. Саме ним надихалася художниця Софія Вількович під час створення композиції.
Слобідська Україна традиційно була частиною земель українських козаків, саме тому в композиції присутні шаблі - символи волі та бойового побратимства. А в центрі дизайну - "дерево життя" - традиційний для Харківщини мотив вишивки.
Найбільш акцентний елемент у цьому дизайні - якір, який є символом міста Одеса. Загалом якір символізує надію та порятунок. Поруч із якорем тут можна побачити традиційні для Одещини вишивальні мотиви.
Безперечно найвиразнішим елементом цього дизайну є бородянський півник, що став символом незламності у перші місяці вторгнення окупантів. Цей півник належить до традиції українського майолікового посуду ручної роботи. Довкола нього орнаменти властиві для київської вишивки.
Тут в центрі орел, що є символом міста Чернігів. Саме опір жителів Чернігова та області, як військових, так і цивільних, зламав плани ворога на початку повномасштабного вторгнення. Разом із орлом можна побачити хрест, що вказує на багатовікову християнську традицію регіону.
Кам'янець-Подільська фортеця, що зображена на патерні, є однією із найдавніших вцілілих споруд України. Вона була неприступною у всі часи і сьогодні залишається символом неприступності. Вишивальні елементи натхненні роботами майстрів та майстринь із села Орлівка.
У цьому дизайні використано багато маркерів ідентичності регіону. Хрест, що безпосередньо є гербом Волині, а також символом життя. Елементи традиціних волинських взорів, а також червоний та чорний кольори, які властиві для вишивки цього регіону.
Цей дизайн всуціль натхненний вишивальними мотивами Буковини. Елемент із чотирьма квадратиками натякає на значення регіону як культурного перехрестя між Східною та Західною Європою. Крім того, історично регіон був місцем, де мусульманський світ перетинався із християнством.
У цьому мінімалістичному дизайні центральний образ - мури Новгород-Сіверської фортеці. Це укріплення неодноразово зупиняло орди войовничих степових сусідів давньої української держави - Київської Русі. Про це дізнаємося із літопису ХІІ ст.
В Ужгороді знаходиться одна із найбільших у Європі липових алей довжиною 2.2 км. Отож в цій композиції присутні липові листочки та яскраві літні кольори, що символізують спокій та відпочинок. Власне, у цьому регіоні багато наших співгромадян знайшли прихисток та відносний спокій із початком вторгнення.
Очевидний маркер ідентичності регіону - спадщина запорізького козацтва. Тому ми взяли булаву як основу для композиції. Як відомо, булава - це не лише архаїчний вид зборї, а насамперед символ влади та мужності козаків.
Візуальні образи цього дизайну належать насмаперед до морської тематики. Маяк - це символ безпеки та надії, це ланцюжок, що з'єднує нас із домівкою. Хвилі - ще один морський мотив, що використовується тут не тільки у вишивці, а й у гочарстві чи в урабністичиному просторі (панно, мурали, розписи тощо).
Центральний образ на цьому патерні - птах боривітер. Образ натхненнй мозаїчним панно Алли Горської, яке російські окупанти знищили в Маріуполі 2022 року. У художньому світі Алли Горської боривітер означає свободу, силу та невпинний рух вперед.
У цьому дизайні художниця Софія Вількович пов'язує головний символ української державності із важливим фактом воєнної дійсності - жовтою стрічкою. "Жовта стрічка" - це рух громадського спротиву на тимчасово окуповних територіях, стоврений у квітні 2022 року.
Залиште свої контакти, щоб придбати аксесуар